Koupání v krvi

Krevní lázeň, koupel v krvi

K hrůzným praktikám, které nebyly Alžbětě Bathory, zvaná Čachtická paní nikdy dokázány patří například v románu od Joža Nižnánského zmíněné koupání v krvi mladých dívek.

Alžběta se v krvi měla koupat z důvodu, že tuto "lázeňskou proceduru" považovala za účinnou omlazovací kůru.

Já netvrdím že že jsem našel důkaz o tom, že ke krvavým lázním na Čachticích opravdu docházelo, ale rád bych tímto textem dokázal, že argumenty těch, kteří tvrdí, že koupele v krvi byly vyloučené, jsou falešné.

Čachtická paní se v krvi mohla bez větších problémů koupat a není žádný důvod, který by jí v tom mohl zabránit.

Mnoho lidí tvrdí že:

Krev se velmi rychle sráží, stydne a zapáchá a proto se v ní není možné koupat.

Nebudu se vyjadřovat k chladnutí a zápachu. Ale rád bych vyvrátil hlavní argument oportunistů a to, že v krvi se nelze koupat, protože se rychle sráží. Jako malý klučina jsem se každým rokem zúčastňoval zabíjaček prasete. Mým úkolem bylo míchat krev, kterou řezník získal proříznutím "pašíkova hrdla". Krev jsem musel míchat ABY SE NESRAZILA a dala se následně použít k výrobě zabijačkových pochutin. Ano je to opravdu tak jednoduché. Sražení krve zabráníte jejím mícháním chvíli poté, co vyteče z zabitého zvířete. Jasně že na krvi lidské jsem to nezkoušel, ale není mi znám důvod proč by měla reagovat jinak než krev prasečí. Pochybuji, že by tato jednoduchá metoda byla v době Alžběty neznámá. Také mi případné míchání krve služebnou připadá jako nejméně náročná část celého aktu.

Často je také zmiňováno, že k koupeli by bylo nutné použít krve z nejméně 5 lidí. K tomu bych rád dodal, že za koupání v krvi je možné považovat i koupel v lázni, která obsahuje např. 200L vody a i jen 1 litr krve. Mimochodem ředění a přidávání příměsí je další z možností jak zabránit srážení krve.

Našli jste v tomto textu nějakou chybu? Chcete nějakou informaci přidat nebo opravit? Napište to do diskuze.

Myslíte si, že jste k tématu "Čachtická paní" schopni napsat lepší článek? Napište jej a pošlete na email - kontaktni email správce webu CachtickaPani.cz.

Výměna odkazů: Letenky levně

Provozovatele webu Čachtická Paní.cz můžete oslovit pomocí kontaktního formuláře.